Cornell Dubilier Electronics MC22FD561J-TF
MC22FD561J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FD561J-TF
Brief Description
CAP MICA 560PF 5% 500V 2220
Datasheet Download
MC22FD561J-TF.pdf
Availability of MC22FD561J-TF
QUANTITY
MC22FD561J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FD561J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FD561J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FD561J-TF
Related LinksMC22FD, MC22FD561J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FD561J-TF Details Description
Related parts for MC22FD561J-TF
IC ADC 12BIT 65MSPS 40-TQFN datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC DEMULTIPLEXER 1X2 42TQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 53POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 2.87KOHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 20NH 150MA 2.3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
OSC XO 4.9152MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf