Cornell Dubilier Electronics MC22FD911J-F
MC22FD911J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FD911J-F
Brief Description
CAP MICA 910PF 5% 500V 2220
Datasheet Download
MC22FD911J-F.pdf
Availability of MC22FD911J-F
QUANTITY
MC22FD911J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FD911J-F
Internal Part NumberEIS-MC22FD911J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FD911J-F
Related LinksMC22FD, MC22FD911J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FD911J-F Details Description
Related parts for MC22FD911J-F
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 22POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
VINYL CLOTH LABELS datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 120POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V 10% BP 0805 datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS DUAL -110V 60QFN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
15UF 40V 7,6X20,4MM 125C 20000H datasheet.pdf