Cornell Dubilier Electronics MC22FF111J-F
MC22FF111J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF111J-F
Brief Description
CAP MICA 110PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF111J-F.pdf
Availability of MC22FF111J-F
QUANTITY
MC22FF111J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF111J-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF111J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF111J-F
Related LinksMC22FF, MC22FF111J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF111J-F Details Description
Related parts for MC22FF111J-F
FERRITE CHIP 220 OHM 2A 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.12A SOT89-5 datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.8V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
45V, SOT23F, NPN high gain power transistor IC datasheet.pdf