Cornell Dubilier Electronics MC22FF112J-TF
MC22FF112J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF112J-TF
Brief Description
CAP MICA 1100PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF112J-TF.pdf
Availability of MC22FF112J-TF
QUANTITY
MC22FF112J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF112J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF112J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF112J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF112J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF112J-TF Details Description
Related parts for MC22FF112J-TF
MOSFET N-CH 500V 64A PLUS247 datasheet.pdf
RES SMD 6.98 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 909K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 200V 6.5A D2PAK datasheet.pdf
LED CLA1B COOL WHT 75CRI 4PLCC datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 32LANE 8PORT 484BGA datasheet.pdf
TM3476M020ECBA datasheet.pdf
TERM JCT F/B SZ 21 40 BUSS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS PIN datasheet.pdf