Cornell Dubilier Electronics MC22FF122F-TF
MC22FF122F-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF122F-TF
Brief Description
CAP MICA 1200PF 1% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF122F-TF.pdf
Availability of MC22FF122F-TF
QUANTITY
MC22FF122F-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF122F-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF122F-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF122F-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF122F-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF122F-TF Details Description
Related parts for MC22FF122F-TF
SWITCH LEVER SPDT 2A SEALED 125V datasheet.pdf
RES 0.01 OHM 1W 3% AXIAL datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 9A LS 8-SOIC datasheet.pdf
RES 357K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf