Cornell Dubilier Electronics MC22FF131D-TF
MC22FF131D-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF131D-TF
Manufacturer
Product Category
Mica and PTFE Capacitors
Brief Description
CAP MICA 130PF 0.5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF131D-TF.pdf
Availability of MC22FF131D-TF
QUANTITY
MC22FF131D-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF131D-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF131D-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyMica and PTFE Capacitors
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance130pF
Tolerance±0.5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Dielectric MaterialMica
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2220 (5750 Metric)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF131D-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF131D-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF131D-TF Details Description
Related parts for MC22FF131D-TF
RES SMD 107K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POWER SUPPLY FOR LPCV SER 240VAC datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FUSE 225A 700V NON STD FAST datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TXRX CAN 80V IN-CAR 14-SOIC datasheet.pdf