Cornell Dubilier Electronics MC22FF152G-TF
MC22FF152G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF152G-TF
Brief Description
CAP MICA 1500PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF152G-TF.pdf
Availability of MC22FF152G-TF
QUANTITY
MC22FF152G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF152G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF152G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF152G-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF152G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF152G-TF Details Description
Related parts for MC22FF152G-TF
RES SMD 25.5OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST BLUE datasheet.pdf
IC DECADE COUNTR/DIVIDER 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
C/A MPO TRUNK 62.5 72FIB datasheet.pdf
CONN PLUG 22 POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf