Cornell Dubilier Electronics MC22FF152J-F
MC22FF152J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF152J-F
Brief Description
CAP MICA 1500PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF152J-F.pdf
Availability of MC22FF152J-F
QUANTITY
MC22FF152J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF152J-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF152J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF152J-F
Related LinksMC22FF, MC22FF152J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF152J-F Details Description
Related parts for MC22FF152J-F
HEAT SHRINK RED 3/16" X 1000' datasheet.pdf
CONN ADAPT SMA PLUG-RP SMA JACK datasheet.pdf
RFID WEDGE TRANSP R/O 12MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 56POS WALL MT PINS datasheet.pdf
SL SMT RA HDR TIN 7CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20SSOP datasheet.pdf
OSC XO 400.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf
IC FLASH MEM 32MB QSPI 8WSON datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf