Cornell Dubilier Electronics MC22FF241D-TF
MC22FF241D-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF241D-TF
Brief Description
CAP MICA 240PF 0.5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF241D-TF.pdf
Availability of MC22FF241D-TF
QUANTITY
MC22FF241D-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF241D-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF241D-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance240pF
Tolerance±0.5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF241D-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF241D-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF241D-TF Details Description
Related parts for MC22FF241D-TF
TRANS PNP 15V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 8-SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 26POS 24-28AWG datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IE-IMCV-T1/E1/J1-LINETERM, TP/FI datasheet.pdf
HANDLE, MACHINED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS PIN datasheet.pdf