Cornell Dubilier Electronics MC22FF331J-TF
MC22FF331J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF331J-TF
Brief Description
CAP MICA 330PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF331J-TF.pdf
Availability of MC22FF331J-TF
QUANTITY
MC22FF331J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF331J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF331J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF331J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF331J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF331J-TF Details Description
Related parts for MC22FF331J-TF
CABLE RJ45 CAT5E W/BOOT 5' GRAY datasheet.pdf
LOCKING LATCH KIT,G-SERIES datasheet.pdf
IC EMI FILTER W/ESD 6CH 12DFN datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.080" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
AM602802 CONV BACK RAIL datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X150X51MM 230VAC datasheet.pdf