Cornell Dubilier Electronics MC22FF361G-TF
MC22FF361G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF361G-TF
Brief Description
CAP MICA 360PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF361G-TF.pdf
Availability of MC22FF361G-TF
QUANTITY
MC22FF361G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF361G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF361G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance360pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF361G-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF361G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF361G-TF Details Description
Related parts for MC22FF361G-TF
RES 1.05K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS 1/4 NPT 5V datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC 1.5KE datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 480V 5A datasheet.pdf