Cornell Dubilier Electronics MC22FF361J-F
MC22FF361J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF361J-F
Brief Description
CAP MICA 360PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF361J-F.pdf
Availability of MC22FF361J-F
QUANTITY
MC22FF361J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF361J-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF361J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance360pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF361J-F
Related LinksMC22FF, MC22FF361J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF361J-F Details Description
Related parts for MC22FF361J-F
RES SMD 3.24KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 200V X7R 1825 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN HDR 38POS 2MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 196MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONTACT PIN 10MM CRIMP TURNED datasheet.pdf