Cornell Dubilier Electronics MC22FF391J-F
MC22FF391J-F picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF391J-F
Brief Description
CAP MICA 390PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF391J-F.pdf
Availability of MC22FF391J-F
QUANTITY
MC22FF391J-F Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF391J-F
Internal Part NumberEIS-MC22FF391J-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMC
PackagingBulk
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF391J-F
Related LinksMC22FF, MC22FF391J-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF391J-F Details Description
Related parts for MC22FF391J-F
IC OPAMP GP 10MHZ 8SIP datasheet.pdf
IC DAC 16-BIT V-OUT 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT DUAL R-R VOUT 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAPSTAN WHEEL datasheet.pdf
LACING TAPE POLY 0.085" WHT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DPAK datasheet.pdf
MED FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf