Cornell Dubilier Electronics MC22FF391J-TF
MC22FF391J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF391J-TF
Brief Description
CAP MICA 390PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF391J-TF.pdf
Availability of MC22FF391J-TF
QUANTITY
MC22FF391J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF391J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF391J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF391J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF391J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF391J-TF Details Description
Related parts for MC22FF391J-TF
TVS DIODE 13VWM 22.58VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
IDT 100 ASSY FDTO POL RAMP 7POS datasheet.pdf
RES 448K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.0351K OHM 0.3W 1206 datasheet.pdf