Cornell Dubilier Electronics MC22FF471J-TF
MC22FF471J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF471J-TF
Brief Description
CAP MICA 470PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF471J-TF.pdf
Availability of MC22FF471J-TF
QUANTITY
MC22FF471J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF471J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF471J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF471J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF471J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF471J-TF Details Description
Related parts for MC22FF471J-TF
DSUB CABL-AFM09G/ AE10G / AFM09G datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 11A PIN PLUNGER datasheet.pdf
CONN CAGE+ SAN HSINK BEHIND QSFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
STOP datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 500VAC 400VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 25A 125V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
FAN 60X25MM LCKD RTR IP57 12VDC datasheet.pdf