Cornell Dubilier Electronics MC22FF511G-TF
MC22FF511G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF511G-TF
Brief Description
CAP MICA 510PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF511G-TF.pdf
Availability of MC22FF511G-TF
QUANTITY
MC22FF511G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF511G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF511G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance510pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF511G-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF511G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF511G-TF Details Description
Related parts for MC22FF511G-TF
IC REG BOOST ADJ 1.5A 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS FREE HNG W/SCKT datasheet.pdf
BOX ALUM SILVER 9.45"L X 6.61"W datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 200MW 1005 datasheet.pdf
BUTTON HEAD SS SCREW datasheet.pdf
2ND SIDE TERMINATION TOOL datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf