Cornell Dubilier Electronics MC22FF621G-TF
MC22FF621G-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF621G-TF
Brief Description
CAP MICA 620PF 2% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF621G-TF.pdf
Availability of MC22FF621G-TF
QUANTITY
MC22FF621G-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF621G-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF621G-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF621G-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF621G-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF621G-TF Details Description
Related parts for MC22FF621G-TF
MOSFET N-CH 500V 24A ISOPLUS247 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 410MA 600 MOHM datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 165CABGA datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A 10MSOP datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR EMI COM MODE 20MH 0.6A datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE24 PG21 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MKP 1.5UF 5% 1000VDC DRAWING T6 datasheet.pdf