Cornell Dubilier Electronics MC22FF681J-TF
MC22FF681J-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF681J-TF
Brief Description
CAP MICA 680PF 5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF681J-TF.pdf
Availability of MC22FF681J-TF
QUANTITY
MC22FF681J-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF681J-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF681J-TF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF681J-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF681J-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF681J-TF Details Description
Related parts for MC22FF681J-TF
RES SMD 20.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 755MA 650 MOHM datasheet.pdf
BLACK OPTICAL FIBER ZIP TOOL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 9MM HORIZ 10PPR datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE D 22 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
9 POS METALLIZED HOOD datasheet.pdf
PRESSURE SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 430PF 2.5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf