Cornell Dubilier Electronics MC22FF911D-TF
MC22FF911D-TF picture photo
Mfg. Part Number
MC22FF911D-TF
Brief Description
CAP MICA 910PF 0.5% 1KV 2220
Datasheet Download
MC22FF911D-TF.pdf
Availability of MC22FF911D-TF
QUANTITY
MC22FF911D-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of MC22FF911D-TF
Internal Part NumberEIS-MC22FF911D-TF
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±0.5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Size / Dimension0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC22FF911D-TF
Related LinksMC22FF, MC22FF911D-TF Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
MC22FF911D-TF Details Description
Related parts for MC22FF911D-TF
JUMPER 18A 16MM PIN 4POS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS W/SKT BOX datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONN HAN Q 8/0-AGGG (HOHE BAUFOR datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 50W DO5 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 28 AWG 100 FT BU datasheet.pdf