Omron Automation & Safety MC47WS-KT-750
MC47WS-KT-750 picture photo
Mfg. Part Number
MC47WS-KT-750
Manufacturer
Product Category
Optical Sensors - Photoelectric, Industrial
Brief Description
MC47 WELD SHIELD 750MM
Datasheet Download
MC47WS-KT-750.pdf
Availability of MC47WS-KT-750
QUANTITY
MC47WS-KT-750 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC47WS-KT-750
Internal Part NumberEIS-MC47WS-KT-750
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyOptical Sensors - Photoelectric, Industrial
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC47WS-KT-750
Related LinksMC47WS, MC47WS-KT-750 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
MC47WS-KT-750 Details Description
Related parts for MC47WS-KT-750
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A TO220-3 datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 6POS 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
COLLET FFA.2S. - 8.2MM DIA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 35A TO220 datasheet.pdf
RES SMD 1.82 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf