NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC68360ZQ25VLR2
MC68360ZQ25VLR2 picture photo
Mfg. Part Number
MC68360ZQ25VLR2
Brief Description
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
Datasheet Download
MC68360ZQ25VLR2.pdf
Availability of MC68360ZQ25VLR2
QUANTITY
MC68360ZQ25VLR2 Order Process
Ship out your order
Specifications of MC68360ZQ25VLR2
Internal Part NumberEIS-MC68360ZQ25VLR2
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
SeriesM683xx
PackagingTape & Reel (TR)
Core ProcessorCPU32+
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed25MHz
Co-Processors/DSPCommunications; CPM
Display & Interface Controllers-
Ethernet10 Mbps (1)
SATA-
USB-
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case357-BBGA
Supplier Device Package357-PBGA (25x25)
Additional InterfacesSCC, SMC, SPI
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC68360ZQ25VLR2
MC68360ZQ25VLR2 Details Description
Related parts for MC68360ZQ25VLR2
RES SMD 3.9KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 2W MONO AB 8DIP TDA7267 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
METRIC PIN TERM NON-INSUL 0.5 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.5A 138 MOHM datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V D2PAK datasheet.pdf