NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC68MH360RC25L
MC68MH360RC25L picture photo
Mfg. Part Number
MC68MH360RC25L
Brief Description
IC MPU M683XX 25MHZ 241PGA
Datasheet Download
MC68MH360RC25L.pdf
Availability of MC68MH360RC25L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC68MH360RC25L Order Process
Ship out your order
Specifications of MC68MH360RC25L
Internal Part NumberEIS-MC68MH360RC25L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed25MHz
USB-
Voltage - I/O5.0V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case241-BEPGA
Supplier Device Package241-PGA (47.24x47.24)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC68MH360RC25L
MC68MH360RC25L Details Description
Related parts for MC68MH360RC25L
RES SMD 46.4K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN JACK 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2.5A datasheet.pdf