NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC68MH360ZP25L
MC68MH360ZP25L picture photo
Mfg. Part Number
MC68MH360ZP25L
Brief Description
IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
Datasheet Download
MC68MH360ZP25L.pdf
Availability of MC68MH360ZP25L
QUANTITY
MC68MH360ZP25L Order Process
Ship out your order
Specifications of MC68MH360ZP25L
Internal Part NumberEIS-MC68MH360ZP25L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package44
SeriesM683xx
PackagingTray
Core ProcessorCPU32+
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed25MHz
USB-
Voltage - I/O5.0V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case357-BGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC68MH360ZP25L
MC68MH360ZP25L Details Description
Related parts for MC68MH360ZP25L
CONN PLUG 5POS W/SOCKETS datasheet.pdf
SWITCH DIP EXT UNSEAL 7POS 30V datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 40PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PINS datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SPI/SRL 1MSPS 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
SGE1510-2-0410L-05000C datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf