NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC68MH360ZP33L
MC68MH360ZP33L picture photo
Mfg. Part Number
MC68MH360ZP33L
Brief Description
IC MPU M683XX 33MHZ 357BGA
Datasheet Download
MC68MH360ZP33L.pdf
Availability of MC68MH360ZP33L
QUANTITY
MC68MH360ZP33L Order Process
Ship out your order
Specifications of MC68MH360ZP33L
Internal Part NumberEIS-MC68MH360ZP33L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package44
SeriesM683xx
PackagingTray
Core ProcessorCPU32+
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed33MHz
USB-
Voltage - I/O5.0V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Security Features-
Package / Case357-BGA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC68MH360ZP33L
MC68MH360ZP33L Details Description
Related parts for MC68MH360ZP33L
IDC CABLE - MCS60K/MC60F/MCS60K datasheet.pdf
ICL 20 OHM 25% 8A 30MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-QFN datasheet.pdf
CAP CER 16PF 50V U2J AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A 2MM GOLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 196K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 22POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
FIXED IND 1.8NH 200MA 700 MOHM datasheet.pdf
RES .10 OHM 5% WW datasheet.pdf