NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7447AHX733NB
MC7447AHX733NB picture photo
Mfg. Part Number
MC7447AHX733NB
Brief Description
IC MPU MPC74XX 733MHZ 360FCCBGA
Datasheet Download
MC7447AHX733NB.pdf
Availability of MC7447AHX733NB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC7447AHX733NB Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7447AHX733NB
Internal Part NumberEIS-MC7447AHX733NB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed733MHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case360-BCBGA, FCCBGA
Supplier Device Package360-FCCBGA (25x25)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC7447AHX733NB
MC7447AHX733NB Details Description
Related parts for MC7447AHX733NB
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 60POS 2MM SMD datasheet.pdf
XFRMR LAN ISOL 10BASET 1:2.5 SMD datasheet.pdf
THERMOELECT ASSY DIRECT AIR 7.4A datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.2W TH datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
CAP CER 390PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf