NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7447AVS1333LB
MC7447AVS1333LB picture photo
Mfg. Part Number
MC7447AVS1333LB
Brief Description
IC MPU MPC74XX 1.333GHZ 360LGA
Datasheet Download
MC7447AVS1333LB.pdf
Availability of MC7447AVS1333LB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
MC7447AVS1333LB Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7447AVS1333LB
Internal Part NumberEIS-MC7447AVS1333LB
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed1.333GHz
USB-
Voltage - I/O1.8V, 2.5V
Operating Temperature0°C ~ 105°C
Security Features-
Package / Case360-CLGA, FCCLGA
Supplier Device Package360-FCCLGA (25x25)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MC7447AVS1333LB
MC7447AVS1333LB Details Description
Related parts for MC7447AVS1333LB
PHOTOINTERRUPTER REFLEC 13MM PCB datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 DIFF 10MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A SOT223-4 datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 9.07"L X 7.86"W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
QFN-56 STENCIL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf