NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. MC7448HX1250NC
MC7448HX1250NC picture photo
Mfg. Part Number
MC7448HX1250NC
Brief Description
IC MPU MPC74XX 1.25GHZ 360FCCBGA
Datasheet Download
MC7448HX1250NC.pdf
Availability of MC7448HX1250NC
QUANTITY
MC7448HX1250NC Order Process
Ship out your order
Specifications of MC7448HX1250NC
Internal Part NumberEIS-MC7448HX1250NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed1.25GHz
USB-
Voltage - I/O1.5V, 1.8V, 2.5V
Operating Temperature0°C ~ 105°C