Vishay/BCcomponents MCA12060D1303BP100
MCA12060D1303BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1303BP100
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1303BP100.pdf
Availability of MCA12060D1303BP100
QUANTITY
MCA12060D1303BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1303BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1303BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1303BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1303BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1303BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D1303BP100
IC MCU 8BIT 32KB OTP 68PLCC datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR PCM2906B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 898 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 35V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 100 F 36" RBW datasheet.pdf
ASSY RECT 30A 400V FAST REC datasheet.pdf