Vishay/BCcomponents MCA12060D1330BP500
MCA12060D1330BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1330BP500
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1330BP500.pdf
Availability of MCA12060D1330BP500
QUANTITY
MCA12060D1330BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1330BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1330BP500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1330BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1330BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1330BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D1330BP500
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V datasheet.pdf
SCR PHASE CONT 1800V 1650A K-PUK datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A 8SO datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 130 OHM 1% 30W datasheet.pdf