Vishay/BCcomponents MCA12060D1370BP500
MCA12060D1370BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1370BP500
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1370BP500.pdf
Availability of MCA12060D1370BP500
QUANTITY
MCA12060D1370BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1370BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1370BP500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1370BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1370BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1370BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D1370BP500
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP VIDEO MUX 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf