Vishay/BCcomponents MCA12060D1650BP100
MCA12060D1650BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D1650BP100
Brief Description
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D1650BP100.pdf
Availability of MCA12060D1650BP100
QUANTITY
MCA12060D1650BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D1650BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D1650BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D1650BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D1650BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D1650BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D1650BP100
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 44POS datasheet.pdf
FUSE HOLDER PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
HUMIDITY SENSOR SMD 3% datasheet.pdf
FIREWIRE SOCKET 6POS A TO B datasheet.pdf
TRIMMER 3M OHM 3/4W LEADS datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RJ45 STACKED LED 8 PORT datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
3300UF 25V 22X30MM 105C 5000H datasheet.pdf