Vishay/BCcomponents MCA12060D2322BP100
MCA12060D2322BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D2322BP100
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D2322BP100.pdf
Availability of MCA12060D2322BP100
QUANTITY
MCA12060D2322BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D2322BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D2322BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D2322BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D2322BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D2322BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D2322BP100
CAP FILM 270PF 5% 16VDC 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 63MHZ 14DIP datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN ECONOSEAL O-RING 8POS datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V R2H 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(3KV) PIN datasheet.pdf
MODEL 312 TAP SWITCH 30A 300V datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf