Vishay/BCcomponents MCA12060D2431BP100
MCA12060D2431BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D2431BP100
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D2431BP100.pdf
Availability of MCA12060D2431BP100
QUANTITY
MCA12060D2431BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D2431BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D2431BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D2431BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D2431BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D2431BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D2431BP100
FIXED IND 150UH 3.1A 110 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24TSSOP datasheet.pdf
IC CATV AMP MOD 870MHZ 440MA 7P datasheet.pdf
ADHESIVE SEAL SIL TRANS FLOWABLE datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf