Vishay/BCcomponents MCA12060D3242BP500
MCA12060D3242BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3242BP500
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3242BP500.pdf
Availability of MCA12060D3242BP500
QUANTITY
MCA12060D3242BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3242BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3242BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3242BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3242BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3242BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D3242BP500
IC FLASH 512KBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
TIP SOLDER FLAT 1/32" FOR P2C datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/8W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLK 5MM 45DEG ENTRY MOD 2P datasheet.pdf
RES SMD 6.81M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MIN FIT HOUSING BLK 5557-02R-BL datasheet.pdf
RES 11 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
ATHENA 1/4 DIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf