Vishay/BCcomponents MCA12060D3401BP100
MCA12060D3401BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3401BP100
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3401BP100.pdf
Availability of MCA12060D3401BP100
QUANTITY
MCA12060D3401BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3401BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3401BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3401BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3401BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3401BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D3401BP100
REGULATOR 5V 2A 3PSIP VERT datasheet.pdf
RES SMD 604K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
OSC XO 77.76MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 4A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 185MA 2 OHM SMD datasheet.pdf