Vishay/BCcomponents MCA12060D3572BP500
MCA12060D3572BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3572BP500
Brief Description
RES SMD 35.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3572BP500.pdf
Availability of MCA12060D3572BP500
QUANTITY
MCA12060D3572BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3572BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3572BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3572BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3572BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3572BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D3572BP500
IC INVERTER DUAL 8-INPUT 48TVSOP datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 26 POS .217 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 250VAC datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
MODULE DDR2 SDRAM 1GB 240RDIMM datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100 L.143 datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/TELCO MOD TP datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 240PF 2% 630VDC AXIAL datasheet.pdf