Vishay/BCcomponents MCA12060D3921BP100
MCA12060D3921BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3921BP100
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3921BP100.pdf
Availability of MCA12060D3921BP100
QUANTITY
MCA12060D3921BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3921BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3921BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3921BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3921BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3921BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D3921BP100
RES SMD 165K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
GDT 400V 20% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 291K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 280 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T datasheet.pdf
CONN HEADER 10 POS 2.54 datasheet.pdf