Vishay/BCcomponents MCA12060D3921BP500
MCA12060D3921BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D3921BP500
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D3921BP500.pdf
Availability of MCA12060D3921BP500
QUANTITY
MCA12060D3921BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D3921BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D3921BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D3921BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D3921BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D3921BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D3921BP500
CAP POLYMER 150UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.8V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
PCB ADAPTER 28P FFC-THRU-HOLE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL 28TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FUSE 60A 250V NON STD SLOW datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RECEIVER MOD 433.92MHZ RX5000 datasheet.pdf