Vishay/BCcomponents MCA12060D4323BP100
MCA12060D4323BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D4323BP100
Brief Description
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D4323BP100.pdf
Availability of MCA12060D4323BP100
QUANTITY
MCA12060D4323BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D4323BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D4323BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D4323BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D4323BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D4323BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D4323BP100
HOLDER TAG BZT1 ZA WS 10/5 100PK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 1.8MSPS 12-TQFN datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf