Vishay/BCcomponents MCA12060D4530BP500
MCA12060D4530BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D4530BP500
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D4530BP500.pdf
Availability of MCA12060D4530BP500
QUANTITY
MCA12060D4530BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D4530BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D4530BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D4530BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D4530BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D4530BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D4530BP500
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE PARALLEL FOR BSC31/41 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
RES 32.8 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS PIN datasheet.pdf
RES 50 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf