Vishay/BCcomponents MCA12060D5113BP100
MCA12060D5113BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D5113BP100
Brief Description
RES SMD 511K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D5113BP100.pdf
Availability of MCA12060D5113BP100
QUANTITY
MCA12060D5113BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D5113BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D5113BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D5113BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D5113BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D5113BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D5113BP100
IC HIGH SIDE DRIVER 16DIP datasheet.pdf
RELAY SSR 20A 230VAC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 115V datasheet.pdf
1X8 LNL SHLD PLUG KIT W/-O PV'S datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT I2C QUAD 10-MSOP datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 14SOIC datasheet.pdf
IC VIDEO SWITCH SPDT 16SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LOW POWER SOT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 1206 SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 500 OHM 1% 250W datasheet.pdf