Vishay/BCcomponents MCA12060D6340BP100
MCA12060D6340BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D6340BP100
Brief Description
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D6340BP100.pdf
Availability of MCA12060D6340BP100
QUANTITY
MCA12060D6340BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D6340BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D6340BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)634
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D6340BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D6340BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D6340BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D6340BP100
CASE PLSTC BLK 28.31"L X 22.33"W datasheet.pdf
IC ACCLAIM MCU 256KB 144-BGA datasheet.pdf
IC DAC 8BIT SGL 2WIRE SER 16-DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 18-36VIN +/-3.3V datasheet.pdf
IC OPAMP CUR SENS 237KHZ SOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf