Vishay/BCcomponents MCA12060D6342BP100
MCA12060D6342BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D6342BP100
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D6342BP100.pdf
Availability of MCA12060D6342BP100
QUANTITY
MCA12060D6342BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D6342BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D6342BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D6342BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D6342BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D6342BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D6342BP100
WASHER SHOULDER #4 NYLON datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 0804 datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 7.56"L X 4.38"W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ24 25 OLIV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 16A 125V datasheet.pdf
RES 7.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf