Vishay/BCcomponents MCA12060D6491BP100
MCA12060D6491BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D6491BP100
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D6491BP100.pdf
Availability of MCA12060D6491BP100
QUANTITY
MCA12060D6491BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D6491BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D6491BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D6491BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D6491BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D6491BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D6491BP100
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC VIDEO MULTIPLEXER 4X1 18SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LOW PROFILE 5.08 10 ASY GREEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 24POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PIN datasheet.pdf