Vishay/BCcomponents MCA12060D6651BP100
MCA12060D6651BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D6651BP100
Brief Description
RES SMD 6.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D6651BP100.pdf
Availability of MCA12060D6651BP100
QUANTITY
MCA12060D6651BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D6651BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D6651BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D6651BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D6651BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D6651BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D6651BP100
TERM RING NON INS 16-14AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIG RK SW -M01- CNRS datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES 0.8 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 72.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL PTR 2.5/4/3AN datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 40VFQFN datasheet.pdf
FIXED IND 4.5UH 3.3A 26 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 73.2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf