Vishay/BCcomponents MCA12060D6812BP500
MCA12060D6812BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D6812BP500
Brief Description
RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D6812BP500.pdf
Availability of MCA12060D6812BP500
QUANTITY
MCA12060D6812BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D6812BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D6812BP500
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMC AT Thin Film Chip Resistor
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D6812BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D6812BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D6812BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D6812BP500
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC POE PD CTLR W/AUX 16-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 5A TO220SM datasheet.pdf
CONN HEADER PIN 24POS VERT GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC DPLL SONET/SDH/ETH 64CABGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD80 datasheet.pdf
DIE SET FOR M/5 FRAME datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 250MW SOD323 datasheet.pdf