Vishay/BCcomponents MCA12060D6909BP500
MCA12060D6909BP500 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D6909BP500
Brief Description
RES SMD 69 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D6909BP500.pdf
Availability of MCA12060D6909BP500
QUANTITY
MCA12060D6909BP500 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D6909BP500
Internal Part NumberEIS-MCA12060D6909BP500
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D6909BP500
Related LinksMCA12060D, MCA12060D6909BP500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D6909BP500 Details Description
Related parts for MCA12060D6909BP500
LED SQUARE 14X14 GREEN DIFF 8PIN datasheet.pdf
MODULE 802.15.4 1MW W/U.FL CONN datasheet.pdf
RES 0.03 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 480 I/O 1136FCBGA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 113W datasheet.pdf