Vishay/BCcomponents MCA12060D7879BP100
MCA12060D7879BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D7879BP100
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D7879BP100.pdf
Availability of MCA12060D7879BP100
QUANTITY
MCA12060D7879BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D7879BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D7879BP100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D7879BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D7879BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D7879BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D7879BP100
CROSS CONNECTOR/BRIDGE datasheet.pdf
BOARD TERMINAL TURRET DBL 12POS datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 120A TO-262 datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf