Vishay/BCcomponents MCA12060D8069BP100
MCA12060D8069BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D8069BP100
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D8069BP100.pdf
Availability of MCA12060D8069BP100
QUANTITY
MCA12060D8069BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D8069BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D8069BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D8069BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D8069BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D8069BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D8069BP100
LABEL TT POLY SILV 3.00 X 1.00" datasheet.pdf
IC DAC 16BIT MONO NON-LIN 28PLCC datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 2.5V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
3G3MX2 EMC FILTER,A2001,2,4,7 datasheet.pdf
NEST COVER datasheet.pdf
SYSTEM CABLE datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSIA 0-100MV DIP datasheet.pdf
SENSOR LENS LOW MOUNT WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 3.5790 MHZ SERIES datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC datasheet.pdf