Vishay/BCcomponents MCA12060D8452BP100
MCA12060D8452BP100 picture photo
Mfg. Part Number
MCA12060D8452BP100
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
MCA12060D8452BP100.pdf
Availability of MCA12060D8452BP100
QUANTITY
MCA12060D8452BP100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MCA12060D8452BP100
Internal Part NumberEIS-MCA12060D8452BP100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MCA12060D8452BP100
Related LinksMCA12060D, MCA12060D8452BP100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MCA12060D8452BP100 Details Description
Related parts for MCA12060D8452BP100
IC 8051 MCU 8K FLASH 48TQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 8A TO220AC datasheet.pdf
TAPE ELECTRICAL POLY 3/8" YEL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 16A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 28V 10W datasheet.pdf
CIR 17C 17#16 PIN PLUG RTANG datasheet.pdf
CONN BACKSHELL 45 DEGREE datasheet.pdf
CMOS 220 MHz True-Color Graphics Triple 10-Bit Video RAM-DAC IC datasheet.pdf